Ще продължи ли Ман Юнайтед с добрите резултати след паузата за национални отбори?

Паузата за национални отбори в края на месец януари дойде точно навреме за всички клубове от Висшата лига, за да вземат глътка въздух преди натовареният график с мачове до края на сезона да ги погълне. От една страна януарската пауза за международни мачове спря устрема на един от борещите се за топ 4 тимове във Висшата лига – отборът на  Манчестер Юнайтед, но пък тази почивка ще направи играчите на „червените дяволи“ по-свежи. Ман Юнайтед записа добри резултати преди паузата и въпросът е ще продължи ли тимът от „Олд Трафорд“ със силното си представяне до края на сезона, за да затвърди своето място в топ 4.

Ман Юнайтед на стадиона

Манчестър Юнайтед се отправи към международната почивка като четвърти във временното класиране на Висшата лига, побеждавайки Уест Хем с 1:0 у дома в последния си мач, като преди срещата именно „чуковете“ заемаха 4-ото място в подреждането. „Червените дяволи“ стигнаха до изстрадан успех над тима на Дейвид Мойс с попадение на Маркъс Рашфорд в заключителните минути. Рашфорд и съотборниците му ще трябва да продължат със силните игри и през февруари, като първото им изпитание ще бъде двубой с Мидълзбро за ФА Къп, след което предстоят срещи с Бърнли, Саутхемптън и Брайтън в Премиър Лийг. Целта в тези три срещи в първенството ще бъдат девет точки, за да може „червените дяволи“ да се затвърдят в първата четворка. Те имат крехък аванс пред Уест Хем, Арсенал и Тотнъм, като с тези три тима ще водят битка до края на кампанията за 4-ата позиция и последната квота в Шампионска лига.

В хода на целия сезон тимът на Ман Юнайтед демонстрира колебания в защита и това е един от проблемите им. Със сигурност наставникът на отбора Ралф Рангник ще е работил върху играта в отбрана по време на паузата. В последния мач на тима срещу Уест Хем се видя, че има подобрение на играта на „червените дяволи“ в защита. В последните си седем двубоя Манчестър Юнайтед обаче има само две сухи мрежи – при минималните победи над Уест Хем и Астън Вила у дома. В двубои като тези с Брентфорд и Астън Вила, завършили съответно 3:1 и 2:2 през миналия месец, се видя, че отборът на Ман Юнайтед е колеблив в защита, когато е поставен под натиск. Само добрите изяви на вратаря Давид де Хеа спасиха отбора от това да не допусне повече попадения и вероятно да вземе само точка от срещите. Все пак спечелените седем пункта в изминалите три кръга издигнаха Ман Юнайтед до 4-ото място и те ще трябва да го бранят до края на сезона.

„Червените дяволи“ може да си поставят за цел при добра серия от резултати да преследват Ливърпул и тимът на Челси. Тимът на Челси се намира на 3-ото място и има 9 точки повече от „червените дяволи“. Лондончани са с два мача повече, така че Ман Юнайтед може да ги доближи през февруари. Челси изигра някои свои мачове от Висшата лига по-рано, тъй като през февруари ще участва на Световното клубно първенство. „Сините“ правят по-слаб сезон в сравнение с миналата кампания, но се очаква все пак да финишират в четворката.  За играта на Ман Юнайтед след паузата през януари ще има значение и януарския трансферен прозорец. „Червените дяволи“ отдадоха някои играчи под наем като Антони Марсиал, Амад Диало и Дони ван де Беек. И тримата не играеха значителна роля в състава, но сега широчината е по-малка. Очаква се „червените дяволи“ да се подсилят с поне един нов футболист, който да вдигне нивото им и отборът на Ралф Рангник да продължи с добрите си игри и през месец февруари.